Нацрада реформ розглянула проект Закону «Про приватизацію державного майна»

Сьогодні, 12 вересня, на 26 засіданні Національної ради реформ обговорили прогрес України у процесі приватизації. Про це повідомляє Урядовий портал.

Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів презентував нові підходи до продажу активів, передбачені у проекті Закону “Про приватизацію державного майна”. Новий законопроект розробили Мінекономрозвитку спільно з Фондом державного майна. Його уже подали на розгляд до Верховної Ради України (№7066 від 4 вересня 2017 року). Учасники Національної ради реформ підтримали проект закону і погодилися щодо необхідності приватизації.

«Починаючи з 2015 року, ми приватизували 48 підприємств на загальну суму 3,6 млрд грн, при тому, що план надходжень від приватизації на рік — 17 млрд грн”, — заявив Степан Кубів.

За словами першого віце-прем’єр-міністра, перед процесом приватизації постають значні виклики. Наразі 1231 підприємство заборонене до приватизації. В Уряді та у Мінекономрозвитку вважають, що в державній власності має залишитись лише 378 державних підприємств та об’єктів.

Степан Кубів наголосив на недосконалості процесу приватизації: “Погляньмо правді у вічі — в нас мало “легких”  об’єктів для продажу, тому Фонд держмайна повинен діяти більш витончено і професійно. Він повинен підходити до процесу залучення приватного інвестора, як інвестиційні банки підходять до продажу активів”.

Новий законопроект вирішує проблему на трьох рівнях: він дозволить скоротити перелік об’єктів, які заборонені до приватизації; застосувати практики продажу активів прийняті в приватному секторі; та перейти до ринкового ціноутворення на держпідприємства.