"Не дайте Олегу померти!" - Європейська кіноакадемія закликає звільнити Сенцова
rian.com.ua

«Не дайте Олегу померти!» — Європейська кіноакадемія закликає звільнити Сенцова

Європейська кіноакадемія звернулася до громадян всього світу підтримати дії зі звільнення українського режисера, політв’язня Олега Сенцова в РФ, який оголосив про безстрокове голодування. Про це повідомляє main.in.ua з посиланням на УНН.

Свою стурбованість ситуацією навколо незаконного утримування українського політв’язня в РФ висловили всесвітньо відомі кінорежисери Кшиштоф Жануссі (Польща) та Вім Вендерс (Німеччина).

«Сьогодні дванадцятий день безстрокового голодування українського кінорежисера Олега Сенцова, і, за словами його адвоката Дмитра Дінзе, він планує продовжувати голодування до самої своєї смерті, якщо його вимоги не будуть виконані … Ми глибоко стурбовані, тому ще раз вимагаємо забезпечити його безпеку і негайно його звільнити! «, — йдеться у зверненні.

Як зазначається, лист вже підписали відомі режисери, продюсери, актори та активісти, серед яких — Кен Лоуч, Стівен Долдрі, Даніель Ольбрихський, а також 1750 інших членів і друзів європейського кіноспівтовариства та інших організацій.

«Будь ласка, допоможіть нам врятувати його — зверніться до свого міністра закордонних справ, ваших депутатів або в посольство Росії в вашій країні і попросіть їх зробити все можливе для звільнення Олега Сенцова! Ми повинні діяти зараз! «, — закликають автори заяви.

Нагадаємо, польські кінематографісти також закликають звільнити Олега Сенцова.