Новий скандал з Угорщиною: на Закарпатті роздають українцям угорські паспорти

Новий скандал з Угорщиною: на Закарпатті роздають українцям угорські паспорти

У консульстві Угорщини в Береговому українцям надають угорське громадянство та паспорти. Відповідне відео оприлюднило агентство «Укрінформ«.

При цьому громадяни України присягають на вірність Угорщині.

«Присягаю, що вважаю Угорщину своєю батьківщиною. Буду вірним громадянином, захищатиму і служитиму Угорщині. Хай допоможе мені Бог», — повторюють текст клятви угорською мовою на фоні угорського прапора.

Після урочистостей та шампанського на честь отримання другого громадянства консул інструктує людей приховувати від українських органів влади наявність у них угорського паспорта. Подвійне громадянство в Україні — порушення законодавства.

«Приховуйте від державних структур України факт отримання угорського громадянства», — говорить угорський дипломат.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін відреагував на поширене відео у Facebook. Міністр наголосив, що для України не стала новиною інформація про роздачу паспортів громадянам України, всупереч українському законодавству.

«Ми прекрасно знали, що це відбувається, попереджували угорських колег. Але це – вже доказ. На цей доказ потрібно реагувати», — пояснив Клімкін.

За словами очільника МЗС, консул, який став «героєм» цієї зйомки, буде позбавлений акредитації і невдовзі залишить Україну.

«Цей консул поїде до Будапешта чи до іншого угорського міста. Але він – просто гвинтик у цій дипломатичній конструкції», — підкреслив міністр, наголосивши, що подальший розвиток події залежить від Будапешта. 

У відповідь глава МЗС Угорщини Петер Сійярто відзначився черговою гучною погрозою в бік України. Сійярто заявив, що Угорщина ще більше сповільнить інтеграцію України до Європейського союзу. Після паспортного скандалу глава МЗС Угорщини стверджує, що «зараз серія нападок (на закарпатських угорців, — ред.) вийшла на новий рівень».

Петер Сійярто

Сійярто також заявив, що Будапешт розцінить висилку угорського консула з Берегово через з відео з роздачею паспортів як недружній акт з боку Києва.

«Угорщина уважно спостерігає за подіями, і не виключено, що і в майбутньому буде потрібно продовжувати сповільнювати інтеграцію України в євроструктури», — йдеться у повідомленні на сайті угорського МЗС.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін написав у Twitter:

«Здається, мене дехто в Україні та за кордоном недочув. Проблемою на скандальному відео з Генконсульства Угорщини в Берегові є не тільки роздача громадянства, а заклик приховати це від України. Є про що говорити, і ми будемо діяти!»

Нагадаємо, Угорщина продовжує блокаду українських ініціатив та наступ на Україну в НАТО та ЄС, погрожуючи сповільнити євроінтеграцію України. Конфлік між країнами виник через новий український закон про освіту, який мав допомогти позбутися радянської освітньої системи та покращити статус української мови.