Олег Сенцов припинив голодування

Олег Сенцов припинив голодування

5 жовтня представники російської Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) заявили про те, що Олег Сенцов припинив голодування після 145 днів. Наразі цю інформацію підтвердила Уповноважений з прав людини в Україні Людмила Денісова.

«Олег Сенцов припинив голодування. Це означає, що він у критичному стані, практично за межею», — написала омбудсмен у Facebook.

В ФСВП та у Раді з прав людини при президенті РФ переконують – Сенцов написав заяву про припинення голодування у присутності власних адвокатів.

За словами Денісової,  в Росії виключно словесно, без медичних довідок запевняли, що стан його здоров’я задовільний, але це неправда. Як підкреслила омбулсмен, процес виходу з голодування є ще складнішим і страшнішим, аніж саме голодування, тому вона глибоко переконана, що в РФ не забезпечують йому належний медичний супровід.

«Закликаю РФ зберегти життя українця! Я вимагаю, щоб йому надали найкращих незалежних медичних спеціалістів, які проведуть його повний медичний огляд. Я хочу бачити висновок про стан здоров’я Олега Сенцова. Окрім цього, саме фахові спеціалісти-дієтологи мають розробити схему виходу з голодування. Цих лікарів ми можемо привезти з України чи Європи», — написала Денісова.

Також вона наголосила, що чекає якнайшвидшого свого доступу до політв’язня, щоб особисто пересвідчитися, що його життю нічого не загрожує.

Денісова додала, що за потреби може у цей же день виїхати до колонії в Лабитнангі. Підтвердження виходу із голодування від адвоката Сенцова та його сім’ї наразі немає.

За інформацією ФСИН России, фото Олега Сенцова від 28.09.2018

Українського режисера Олега Сенцова затримали в Криму у 2014 році та незаконно засудили до 20 років за нібито «підготовку теракту»  на півострові під час незаконної анексії Росією. 14 травня 2018 року Олег оголосив голодування. Станом на 5 жовтня Олег Сенцов голодує 145-й день. Його вимога — звільнення усіх українців-політв’язнів Кремля.

Раніше сестра Сенцова Наталія Каплан повідомила, що українець написав заповіт і вже не вірить «у щасливий кінець». Стан здоров’я політв’язня значно погіршився, а українських представників до нього не допускають протягом всього періоду голодування.

Напередодні Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду позов Сенцова. У поданій до ЄСПЛ скарзі Сенцов стверджує, що стосовно нього російською владою мало місце порушення статті 3 (заборона тортур), статті 5 (право на свободу і безпеку) Конвенції про захист прав людини і основних свобод.