Опубліковано рішення суду по справі затриманих під Радою
reuters.com

Опубліковано рішення суду по справі затриманих під Радою

Народний депутат України Мустафа Найєм оприлюднив у Facebook копію судового рішення, на підставі якого співробітники поліції діяли під Верховною Радою 3 березня. За його словами, затримання активістів і знесення наметового містечка не мали жодної юридичної підстави. Про це повідомляє main.in.ua з посиланням на УНІАН.

Суддею Олегом Білоцерківцем постановлено, що він давав слідчим дозвіл лише на огляд палаток та іншого майна з метою знайти причетних до нападу на поліцейських за два дні до того. Однак мирний обшук перетворився на сутичку.

Про це висловився і народний депутат України Мустафа Найєм, який оприлюднив копію судового рішення у Facebook.

Депутат відмітив, що затримання громадян під час обшуку можливо лише при виключенні переліку обставин, передбачених ст. 208 КПК, а саме: якщо особу застали під час замаху або вчиненні злочину, або безпосередньо після вчинення злочину, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі. В такому разі, дії правоохоронців дійсно можна вважати неправомірними.

«По-перше, ні вищевказана стаття Кодексу, ні будь-які інші правила обшуку і огляду не передбачають знесення приміщення або майна. По-друге, затримання громадян в ході обшуку можливо лише при виключному переліку обставин, передбачених ст. 208 КПК, а саме: якщо особу застали під час замаху або вчиненні злочину, або безпосередньо після вчинення злочину, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі »,— підкреслює Найєм.

Нагадаємо, що 3 березня на наметове містечко під Радою відбулася облава правоохоронців, у ході якої під арешт потрапило більше ста осіб.