Опубліковано зміни в Конституції від Порошенка щодо європейського курсу та армії Росії в Криму
Народна Правда

Опубліковано зміни в Конституції від Порошенка щодо європейського курсу та армії Росії в Криму

Президент пропонує закріпити незворотність курсу України на європейську і євроатлантичну інтеграцію в преамбулі Основного закону, а також внести зміни стосовно можливості оренди Росією військових баз в окупованому Криму. Текст законопроекту №9037 про внесення відповідних змін до Конституції розміщено на сайті Верховної Ради.

«Російська збройна агресія спричинила докорінні зміни у зовнішньому та внутрішньому безпековому середовищі України, що обумовлює необхідність пошуку нових механізмів гарантування національної безпеки України та чіткого закріплення в Основному Законі держави незворотності цивілізаційного вибору України, уособленням якого є європейська та євроатлантична інтеграція України», — йдеться в пояснювальній записці.

Зазначається, що пропонована законодавча ініціатива має на меті внесення необхідних змін до Конституції України для реалізації цілеспрямованого курсу України на набуття повноправного членства України в ЄС та в НАТО як стратегічних зовнішньополітичних пріоритетів держави.

«Для Українського народу інтегрування до ЄС та НАТО є рівнозначним забезпеченню незалежності нашої держави», – написав Петро Порошенко у пояснювальній записці.

Пропонується зафіксувати в Конституції європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України.

Зокрема, пропонується внести зміни до наступних статей Конституції України:

В статті 85 визначити, що до повноважень Верховної Ради належить «визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору».

Статтю 102 доповнити положенням, що «Президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору».

Стаття 116 доповнюється новим пунктом, за яким Кабінет Міністрів «забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору».

Крім того, подано зміни стосовно можливості оренди Росією військових баз в окупованому Криму. Президент України пропонує виключити положення, яке передбачає використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань на умовах оренди відповідно до міжнародних договорів.