Парламент прийняв у першому читанні проект закону Порошенка про Донбас
М. Білокопитов / Верховна Рада України

Парламент прийняв у першому читанні проект закону Порошенка про Донбас

Сьогодні, 6 жовтня, Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект №7163 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях», поданий Петром Порошенком. Про це повідомляє сайт парламенту.

Як зазначається в офіційній газеті Верховної Ради «Голос України», проект закону №7163 визначає правовий статус окупованого Донбасу. У запропонованій редакції він, зокрема, передбачає визнання Російської Федерації окупантом, а також державою, що підтримує терористичну діяльність проти України та здійснює проти неї збройну агресію.

Крім того, згідно з новими нормами, АТО переходить у заходи з забезпечення національної безпеки і оборони, стримування і відсічі російської збройної агресії. Фактично, сам термін «антитерористична операція» не буде застосовуватися для опису подій на окупованих територіях Донбасу в разі, якщо законопроект приймуть у теперішній редакції. До боротьби з агресією залучатимуть ЗСУ, Службу безпеки, розвідку, Держспцзв’язку, Нацгвардію, прикордонників, Держохорону, Держслужбу транспорту, МВС, Нацполіцію та рятувальників.

Також, згідно з проектом закону, в Україні мають створити Об’єднаний штаб ЗСУ, уповноважений планувати, організовувати та контролювати заходи зі стримування агресії, зокрема, координувати діяльність військово-цивільних адміністрацій. У разі введення воєнного стану на частині окупованих територій замість місцевих рад можуть створюватися військові адміністрації.

Тепер на законопроект Президента щодо окупованого Донбасу чекає друге читання. Також сьогодні парламент прийняв ще один законопроект, ініційований Президентом, — «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей», який визначає умови продовження особливого статусу окупованих територій.

Нагадаємо, вчора ввечері під час розгляду проекту закону №7163 та двох альтернативних проектів народні депутати заблокували президію парламенту.