Після "паспортного скандалу" Україна оголосила консула Угорщини персоною нон-грата
news.church.ua

Після «паспортного скандалу» Україна оголосила консула Угорщини персоною нон-грата

Консула Угорщини у Береговому після скандалу з видачею українцям угорських паспортів оголосили персоною нон-грата. Дипломат має 72 години, щоб покинути територію України. Про це інформує прес-служба Міністерства закордонних справ України.

МЗС України повідомило посла Угорщини в Україні Ерно Кешкеня, що одного з консулів Угорщини у Береговому оголошено персоною нон грата.

«Йому було вручено ноту з інформацією про те, що, відповідно до статті 23 Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року, у зв’язку з діяльністю, несумісною зі статусом консульської посадової особи, консул Консульства Угорщини в місті Берегове має залишити територію України протягом наступних 72 годин», – йдеться в заяві МЗС.

В МЗС наголошують, що розраховують, «що угорська сторона у подальшому утримуватиметься від будь-яких недружніх кроків по відношенню до України, а її посадові особи – від порушень українського законодавства».

«Розглядаємо громадян України угорського походження як об’єднуючий фактор у відносинах між двома державами та закликаємо до цього ж наших угорських партнерів», – підсумували в МЗС.

В свою чергу, раніше на прес-конференції у Москві глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що якщо Україна видворить угорського консула з Берегового, МЗС Угорщини негайно вишле з країни консула України.

Як повідомляє HVG.hu., Петер Сійярто на прес-конференції розповів, що вже викликав посла України у Будапешті і повідомив, що у консула є 72 години, щоб залишити Угорщину в якості пропорційної відповіді.

Глава МЗС України Павло Клімкін назвав таку реакцію Угорщини «абсолютно і фундаментально неадекватною»:


Нагадаємо, нещодавно прогримів новий скандал з Угорщиною: з’явилося відео, як у консульстві Угорщини в Береговому українцям надають угорське громадянство та паспорти. При цьому громадяни України присягають на вірність Угорщині. Після урочистостей та шампанського на честь отримання другого громадянства консул інструктує людей приховувати від українських органів влади наявність у них угорського паспорта.