Політв’язню Балуху в окупованому Криму дали 5 років колонії
Укрінформ

Політв’язню Балуху в окупованому Криму дали 5 років колонії

Підконтрольний Росії Роздольненський районний суд засудив українського активіста Володимира Балуха до 5 років колонії загального режиму і штрафу 10 тисяч рублів (близько 4 гривень) за нібито побиття начальника ізолятору тимчасового тримання. Про це повідомляє Крим.Реалії.

Українського активіста засудили до такого тюремного терміну за сукупністю двох кримінальних справ, тобто більший тюремний термін поглинув менший. 

У вироку суддя озвучила, що Балух скоїв злочин у зв’язку з «неприязню до діючої системи управління, що підтверджується раніше скоєними злочинами»

2 липня російський прокурор запросив 4 роки колонії загального режиму за звинуваченням Балуха в дезорганізації роботи ІТТ, а з урахуванням першої кримінальної справи – 6 років колонії загального режиму і штраф на суму 10 тисяч рублів (4 тис. гривень).

Раніше Балуха засудили до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні, а також штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (близько 4600 гривень). Причина — український прапор над його будинком і відмова його знімати.

Нову справу проти українця порушили за заявою начальника ізолятора тимчасового тримання Валерія Ткаченко, який стверджує, що Балух його нібито побив. Активіст і його захист заявляли, що це Ткаченко напав на нього.