Порошенко анонсував закон про мову у сфері послуг

Виступаючи зі щорічним посланням до Верховної Ради України, Петро Порошенко анонсував законопроект, який стосуватиметься гарантій повноправної присутності української мови у сфері послуг. Про це повідомляє УНІАН.

Президент наголосив на потребі послідовно наповнювати конкретним змістом державний статус української мови та підкреслив, що вже помітні перші результати квотування української мови на радіо. «Як це спрацює на телебаченні – також невдовзі побачимо», — продовжив він.

«На черзі – проект, який гарантує українській мові повноправну присутність у сфері послуг. Він має встановити баланс між державною мовою і принципом «клієнт завжди правий», — додав глава держави.

Порошенко заявив, що, дбаючи про українську мову, яка століттями зазнавала утисків, Україна як європейська держава, в той же час залишає простір для культурного та інформаційного продукту кримськотатарською, російською та іншими мовами.

«А у сферу приватного мовного спілкування держава взагалі не має втручатися і втручатися ніколи не буде», — підкреслив президент.