Порошенко підписав указ про посилення кібербезпеки
flickr.com/christiaancolen

Порошенко підписав указ про посилення кібербезпеки

Петро Порошенко підписав указ, який вводить у дію рішення РНБО від 10 липня 2017 року «Про стан виконання рішення Ради національної безпеки і оборони від 29 грудня 2016 року «Про загрози кібербезпеці держави та невідкладні заходи з їх нейтралізації», введеного в дію Указом Президента України від 13 лютого 2017 року №32″. Про це повідомила прес-служба Адміністрації Президента.

Згідно з указом, Кабинет міністрів має у тримісячний термін врегулювати питання про заборону державним органам, установам, підприємствам та організаціям державної форми власності користуватся послугами інтернет-провайдерів, що не можуть підтвердити відповідність своєї системи захисту інформації вимогам, встановленим у цій сфері.

Також Кабмін зобов’язаний запровадити механізм залучення на умовах аутсорсингу фізичних та юридичних осіб до кіберзахисту державних електронних інформресурів. Крім того, уряд за участю СБУ має підготувати та подати на розгляд парламенту законопроект щодо розмежування підслідності та кримінальної відповідальності за злочини, вчинені у кібернетичній сфері щодо державних та інших інформаційних ресурсів.

СБУ, Адміністрація Держспецзв’язку та Національна поліція мають активізувати співпрацю із зарубіжними партнерами щодо протидії кібератакам на критичну інформаційну інфраструктуру і проведення їх розслідувань.

Протягом 2017 року уряд має забезпечити фінансування проектування захищеного центру обробки даних для розміщення державних електронних інформаційних ресурсів та вжити заходів щодо створення Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій України та забезпечення його функціонування.

Крім того, Національному банку України рекомендовано за участю Адміністрації Держспецзв’язку та СБУ вжити заходів щодо удосконалення кіберзахисту системно важливих банків України.