Порошенко планує запровадити телемедицину в сільській місцевості
president.gov.ua

Порошенко планує запровадити телемедицину в сільській місцевості

Як повідомляє офіційний сайт Петра Порошенка, Президент України планує докласти максимум засиль задля розвитку медицини на селі. 

«Моя ініціатива реформування сільської медицини — один з наймасштабніших соціальних проектів, який необхідно здійснити найближчим часом», – написав Президент у своєму facebook.

Петро Порошенко зазначив, що рівень медичних послуг у сільскій місцевості є абсолютно незадовільним і постала необхідність розробки програми реформи сільської медицини.

«Поточний стан – він жахливий. Лише 17% фельдшерсько-акушерських пунктів і амбулаторій забезпечені транспортом. Не вистачає обладнання, ліків, в значній частині фельдшерсько-акушерських пунктів немає медичного персоналу. Ми платимо дуже дорогу ціну за уповільнення реформування медицини», — наголосив він.

Одна із інновацій, яку планують запровадити – телемедицина. Це надання медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями. У кожному ФАПі, амбулаторії будуть створені умови, аби медичний працівник зміг зробити якісне обстеження пацієнта та отримати консультацію від своїх колег з інших районів.

Президент зазначив, що сімейний лікар з цією технологією зможе дати на рівні району направлення, рекомендувати або зробити запит на консультацію фахівців вищої категорії – професорів.

Порошенко повідомив, що планує звернутися до Кабінету Міністрів та Верховної Ради, з проханням передбачити фінансування цієї програми у бюджеті на наступний рік. «Ми можемо все зробити швидко. І я буду просити Уряд і народних депутатів врахувати видатки на цю програму і в бюджеті 2018 року», — сказав він.

Для реалізації цієї програми необхідно запровадити широкополосний Інтернет, 4G-зв’язок, встановити необхідне обладнання, провести необхідні будівельні роботи, а також мотивувати лікарів сільської місцевості та фахівців, що надаватимуть консультації дистанційно.

«І головне – для мешканця села ця послуга має бути безкоштовною. Це принципово. Держава має можливість захистити громадянина», — додав Президент.