Порошенко увів в дію рішення РНБО з пропозиціями до держбюджету-2018 із забезпечення нацбезпеки
facebook.com/petroporoshenko

Порошенко увів в дію рішення РНБО з пропозиціями до держбюджету-2018 із забезпечення нацбезпеки

Президент увів в дію рішення РНБО щодо пропозицій до Державного бюджету України на 2018 рік із забезпечення національної безпеки і оборони України.

Про це повідомили у прес-службі Президента України.

Петро Порошенко підписав Указ №278/2017 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 вересня 2017 року «Про пропозиції до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» по статтях, пов’язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України».

Глава держави увів в дію відповідне рішення РНБО. За контроль виконання даного рішення відповідає Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.

Уряд має розглянути питання щодо фінансування у 2018 році Державної цільової програми створення та освоєння виробництва боєприпасів та продуктів спеціальної хімії на період до 2021 року і Державної цільової програми реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу на період до 2021 року в обсязі 0,5% від ВВП (але не менше 6,0 млрд гривень).

Кабміну доручено планувати щороку видатки для фінансування органів сектору безпеки і оборони за рахунок спеціального фонду Державного бюджету відповідно до поданих ними обґрунтованих пропозицій.

Також починаючи з наступного року Уряд має залишити в повному обсязі надходження до спеціального фонду Держбюджету України для фінансування потреб органів сектору безпеки і оборони України, що забезпечили такі надходження.

У 2018 році забезпечення першочергового фінансування відбудеться за такими пріоритетними напрямками як посилення системи протиповітряної оборони держави та можливостей авіації Повітряних Сил ЗСУ; реалізація державної політики у сфері кібербезпеки, виконання заходів з розвитку та модернізації спеціального зв’язку та захисту інформації; виконання Національної розвідувальної програми на 2016 – 2020 роки.

Не забули про посилення контррозвідувального захисту та боротьби з тероризмом і диверсійною діяльністю; проведення інтенсивної бойової підготовки частин і підрозділів ЗСУ та інших утворених відповідно до законів України військових формувань; облаштування державного кордону України та реалізація соціальних гарантій військовослужбовців.

Уряд також має підготувати протягом 10 днів після набрання чинності Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» проект основних показників державного оборонного замовлення на 2018–2020 роки та подати на розгляд Раді національної безпеки і оборони України.

Крім того, Кабмін має розглянути до 1 листопада 2017 року питання запровадження механізму пільгових іпотечних кредитів для забезпечення житлом військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та членів їх сімей.