Порошенко виступив на Генеральній Асамблеї ООН та закликав ввести миротворців на Донбас

Порошенко виступив на Генеральній Асамблеї ООН та закликав ввести миротворців на Донбас

Петро Порошенко у рамках свого візиту в США для участі у 73-й сесії Генеральної Асамблеї ООН виступив з промовою і заявив, що розгортання миротворчої операції з мандатом ООН на Донбасі «може бути визначальним фактором припинення страждань українського народу», передає прес-служба президента.

«Поки ми тут дискутуємо, зовнішня військова агресія проти України триває, грубо порушуючи Статут ООН та резолюції Генеральної Асамблеї та Ради Безпеки Організації», — сказав Порошенко.

Президент України наголосив, що, за найбільш обережними оцінками ООН, кількість жертв конфлікту сягнула близько 35 тисяч, включаючи більше 10 тисяч загиблих та близько 25 тисяч поранених. Кількість внутрішньо переміщених осіб перевищила 1,5 мільйона.

«Це може виглядати як чергові дані сухої статистики, якою ця Організація переповнена. Водночас для мене особисто та всіх українців це глибокі шрами на серці», — сказав Порошенко.

За словами президента, для відновлення суверенітету та територіальної цілісності України визначальним фактором може стати багатонаціональна миротворча операція під егідою ООН.

«Ми вважаємо, що не існує кращого способу як розгортання такої операції з повноцінним мандатом ООН», — наголосив Порошенко.

Презитент також нагодав, що звернення України щодо розгортання операції з підтримання миру ООН на окупованій території Донбасу, досі не було задоволено.

«Ми розглядаємо це як випробування здатності нашої Організації вирішувати складні конфліктні ситуації. Тест, який ООН має пройти», — додав глава держави.

Крім того, Порошенко прокоментував пропозицію Росії щодо введення миротворців лише на лінії розведення сторін для охорони місії ОБСЄ, в той час, як Україна пропонує створити на Донбасі справжню миротворчу місію ООН, яка б передбачала розташування міжнародних контингентів по всій зоні ведення бойових дій.

«Причиною цього, серед іншого, є те, що Кремль боїться. Він боїться, що миротворці побачать російських військових та військову техніку на всій окупованій території. Вони також бояться втратити контроль над українсько-російською ділянкою кордону, який Кремль утримує для забезпечення постійної інфільтрації своїх військ на Донбас».