Порошенко зустрівся з керівниками інших держав та очільниками ЄС
president.gov.ua
На фото Президент Словацької Республіки Андрей Кіска та Президент України Петро Порошенко

Порошенко зустрівся з керівниками інших держав та очільниками ЄС

 Президент України Петро Порошенко в ході робочого візиту для участі у сесії Генеральної асамблеї ООН зустрівся у Нью-Йорку з низкою керівників інших держав та очільників Європейського союзу. Про це повідомляють на сайті Президента.

Під час зустрічі із Президентом Фінляндії Саулі Нійністе український глава держави говорив про розвиток ситуації на Донбасі, імплементацію мінських домовленостей, означив бачення стратегії деокупації Криму. Сторони  скоординували підходи щодо можливого розміщення миротворчої місії ООН на території АТО. Співрозмовники обговорили шляхи посилення українсько-фінляндської двосторонньої взаємодії.

У розмові із Президентом Польщі Анджеєм Дудою український президент приділив значну увагу реалізації мінських домовленостей, розвитку подій на Донбасі та стану дотримання прав людини в окупованому Криму. Йшлося про подальший розвиток політичного діалогу між країнами, а також співпрацю в сфері енергетичної безпеки та транскордонного співробітництва. Глави держав підняли питання посилення взаємодії між оборонними відомствами Польщі та України, зокрема у контексті проведення російсько-білоруських навчань «Захід-2017».

Схожі питання обговорювалися на зустрічі з Президентом Австрії Александром Ван дер Белленом. Сторони наголосили й на важливості посилення технічних та технологічних можливостей СММ ОБСЄ для забезпечення ефективного виконання місії на Донбасі. Окрему увагу приділили питанню залучення міжнародних партнерів до співпраці в питанні деокупації Криму.

З президентом Словаччини Андреєм Кіскою Порошенко скоординував позиції в питанні розміщення на Донбасі миротворчої місії ООН та деокупації Криму. Президенти домовилися посилити взаємодію у питаннях встановлення спільного прикордонного та митного контролю для посилення ефективності боротьби з нелегальною міграцією та контрабандою. При цьому, як повідомляє прес-служба голови української держави, «словацька сторона з розумінням поставилася до аргументів президента України щодо проголосованого парламентом Закону про освіту».

Під час зустрічі із президентом Болгарії Руменом Радевим Петро відзначив послідовну позицію Болгарії стосовно політики санкцій ЄС стосовно Росії і наголосив, що ці санкції необхідно зберігати до відновлення суверенітету й територіальної цілісності України. Порошенко подякував болгарській стороні за активне сприяння у питаннях євроінтеграції України й висловив сподівання на продовження ефективної взаємодії двох країн під час головування Республіки Болгарія у Раді ЄС у 2018 році. Як повідомляє прес-служба голови держави, президенти обговорили окремі актуальні питання двосторонньої економічної співпраці, зокрема стосовно реалізації проекту реконструкції автодороги Одеса – Болград – Рені.

В ході розмови із верховним представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федерікою Моґеріні Президент привітав новий рівень взаємодії України з Європейським Союзом, зокрема в контексті набуття чинності Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та встановленням безвізового режиму. Сторони обговорили нові стратегічні цілі на шляху євроінтеграції України. Голова держави зауважив, що Україна розраховує на більш дієву підтримку ЄС у питанні звільнення українських політичних в’язнів у Росії та Криму, повідомила прес-служба президента України.

Так само й під час розмови з Президентом Європейської ради Дональдом Туском співрозмовники обговорили ситуацію на Сході України. Cторони обговорили підготовку до Саміту «Східного партнерства», який відбудеться в Брюсселі у листопаді.

У ході візиту до Нью-Йорку Петро Порошенко має ще низку запланованих міжнародних зустрічей, зокрема у четвер, 21 вересня, з президентом США Дональдом Трампом.