Послам країн ЄС роз'язснять положення про мову
mfa.gov.ua

Послам країн ЄС роз’язснять положення про мову

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив міністрові закордонних справ Павлу Клімкіну та міністрові освіти і науки Лілії Гриневич роз’яснити послам країн Європейського Союзу положення про мову навчання закону «Про освіту», ухваленого Верховною Радою 5 вересня. Про це інформує Інтерфакс-Україна.

«Закон «Про освіту» якраз надає можливості забезпечити нормальний доступ до мов національних меншин, а з іншого боку, надає можливості для розвитку нашої рідної української мови», — заявив Володимир Гройсман на брифінгу. Він додав, що Україна — демократична країна, яка поважає права національних меншин.

«Я дав доручення міністрові закордонних справ, міністрові освіти, звернувся з проханням, щоб у цій зустрічі взяв участь виконувач обов’язків голови комітету Верховної Ради України з питань освіти, щоб вони разом зібралися, провели зустріч із послами країн Європейського Союзу й абсолютно повністю пояснили деталі закону, який механізм працюватиме», — зазначив Прем’єр-міністр.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін у своєму твітері зазначив, що цього тижня Міністерство освіти України надасть детальну інформацію щодо нового закону України «Про освіту» та його застосування. «Працюємо над шляхами втілення, а не емоційною інтерпретацією», – додав Павло Клімкін.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада ухвалила «Закон про освіту», який розпочинає реформу освіти в Україні. Закон, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

7 вересня  Міністр закордонних справ Угорщини Пейтер Сійярто заявив, що нова українська освітня політика є дискримінативною стосовно угорців, які мешкають в Україні. Пейтер Сійярто виступив з проханням вжити невідкладних заходів, щоб цей закон не вступив у дію.

10 вересня прес-секретар МЗС Угорщини Тамаш Менцер повідомив, що на всіх форумах ООН, ОБСЄ та Європейського Союзу Будапешт ставитиме питання про внесення поправок до мовної статті українського «Закону про освіту». Також зазначається, що угорські дипломати надалі не підтримуватимуть на міжнародному рівні важливі для України рішення.

Як повідомляє Радіо Свобода, 11 вересня Угорщина звернулася зі скаргою до Генерального секретаря ОБСЄ, уповноваженого організації у справах нацменшин та чинного голови ОБСЄ, а також до верховного комісара ООН із прав людини і комісара ЄС з питань розширення та європейської політики добросусідства. У цьому листі угорський уряд звертає увагу міжнародних організацій на ухвалення Верховною Радою нового закон про освіту, який, на думку Будапешта, утискуватиме права угорської меншини в Україні.