Посол США у НАТО заявила про підтримку членства України в Альянсі
espreso.tv

Посол США у НАТО заявила про підтримку членства України в Альянсі

Посол і постійний представник США у НАТО Кей Бейлі Хатчісон запевнила у підтримці Вашингтоном членства України в Північноатлантичному Альянсі. Про це повідомляє main.in.ua з посиланням Київський Безпековий Форум.

Про це Хатчісон заявила під час виступу в рамках Київського безпекового форуму.

«Ми хочемо, щоб Україна стала членом НАТО, можу вас запевнити. Шлях до членства — довгий для багатьох країн. Нічого не відбувається моментально. Річний національний план — це гарний шлях», — запевнила Хатчісон.

Також представниця США вважає, що тільки боротьба з корупцією, становлення демократичних інституцій, включаючи незалежну судову систему і антикорупційні суди закладе довгострокові засади для боротьби з зовнішнім втручанням і розвитку України, як сучасної європейської держави.

Вона підкреслила, що Україна досягла дивовижного прогресу в реформах за останні чотири роки, зокрема в розвитку демократії.

За словами Хатчісон, НАТО буде й надалі підтримувати прагнення України і українців бути вільними, але очікує і певних кроків з боку країни, зокрема, в законодавчому полі.

«Наступні кроки в оборонній реформі на які очікує НАТО – це Закон про національну безпеку, який має ввести громадянський і демократичний контроль над військовими», — додала Хатчісон.

Хатчісон сподівається, що такий закон буде ухвалено в цілому.

На думку дипломата, Україна на вірному шляху рухається до членства в НАТО, оскільки вона виконує усі річні національні плани.

Нагадаємо, 29 березня Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про затвердження Річної програми під егідою національної комісії Україна-НАТО — 2018».