Президент підписав Закон України "Про освіту"
president.gov.ua

Президент підписав Закон України «Про освіту»

Президент України підписав Закон України № 2145-VІІІ «Про освіту», прийнятий Верховною Радою України 5 вересня 2017 року. Про це повідомляє офіційний сайт Глави Держави.

Очікується, що ухвалення цього закону дозволить провести всеосяжну освітню реформу та забезпечить реальні кроки до включення України до європейського освітнього простору.

«Це – одна із найголовніших реформ, бо від жодної іншої реформи майбутнє країни не залежить так, як від освітньої», — зазначив Порошенко.

Президент підкреслив важливість неухильного дотримання при здобутті освіти гуманітарних прав національних меншин, які проживають на території України.

Нагадаємо, проект цього закону викликав незадоволення з боку урядів Угорщини та Румунії, саме та його частина, що стосується мови навчання. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто минулої п’ятниці заявив з трибуни Генеральної Асамблеї ООН, що прийнятий в Україні закон про освіту порушує право на використання мови національними меншинами.

Президент звернувся до Міністерства закордонних справ та Міністерства освіти – провести необхідні консультації з європейськими партнерами, в тому числі з Радою Європи. Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич має обговорити це питання з главою Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтаном Балогом у жовтні.