Президент Румунії скасував візит в Україну через освітній закон
presidency.ro
Президент Румунії Клаус Йоганніс

Президент Румунії скасував візит в Україну через освітній закон

Президент Румунії Клаус Йоганніс скасував запланований на жовтень візит в Україну у зв’язку з прийняттям Верховною Радою закону про освіту. За його словами, цей закон різко обмежує можливість меншин здобувати освіту рідною мовою. Про це повідомляє Дело із посиланням на румунське видання Agerpres.

Президент Румунії мав здійснити з Президентом України спільний візит на Буковину, де проживають румуни.

«Дізнавшись про цей закон, я скасував свій візит в Україну, і я також скасував прийом голови парламенту, який призначив мені на зустріч на кінець вересня, надіславши, таким чином, надзвичайно потужний дипломатичний сигнал. Президентський візит — дуже сильний сигнал», — заявив Клаус Йоганніс.

За його словами, прийнятий в Україні закон про освіту суперечить взаємним благим намірам обох країн.

«Мене дуже неприємно здивував поворот подій в парламенті України, коли, не повідомляючи своїм партнерам — а ми партнери України — був прийнятий закон, який, на наш погляд, суперечить нашим взаємним благим намірам. Річ у тім, що цей закон, якщо він буде прийнятий, різко обмежить доступ меншин до освіти їхньою рідною мовою, і нам це дуже прикро . В Україні проживає багато румунів «, — зазначив глава румунської держави.

Він розповів, що зустрівся з Президентом України у НАТО під час їх візиту в США і повідомив його про скасування візиту.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада прийняла закон про освіту, який розпочинає реформу освіти в Україні. Відповідно до нього, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Однак згідно із освітньою програмою одна або кілька дисциплін можуть викладатися двома і більше мовами — державною, англійською та іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Представникам національних меншин гарантується право на навчання рідною мовою одночасно із українською в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти.