Президент України та Прем'єр-міністр Канади обговорили ключові питання співпраці двох країн
president.gov.ua

Президент України та Прем’єр-міністр Канади обговорили ключові питання співпраці двох країн

У Торонто відбулася зустріч Президента України Петра Порошенка  із Прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо у рамках робочого візиту на «Ігри Нескорених». Про це повідомляє офіційне представництво Президента.

Під час переговорів Петро Порошенко представив бачення України щодо покращення партнерства у сфері безпеки та оборони. Він нагадав, що на початку цього року з Канадою було підписано двосторонню Угоду про оборонну співпрацю. Також у цьому році уряд Канади продовжив тренувальну місію UNIFIER, яка передбачає постійне навчання канадськими інструкторами наших Збройних Сил.

Президент України подякував Прем’єр-міністру Трюдо та уряду Канади за стійку та непохитну позицію Канади щодо підтримки суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в умовах російської агресії.

За словами Петра Порошенка, завдяки головуванню в G7 Канада може відіграти важливішу роль у забезпеченні миру та стабільності в Україні та Європі.

«Ми бачимо, що платформа G7 також сприяє зусиллям міжнародної групи друзів щодо деокупації Криму. Я вважаю, що Канада цілком підходить для цієї ролі, оскільки Крим – перш за все, стосується прав та свобод людини», — зазначив він.

Джастін Трюдо, відповідаючи на питання про військову допомогу, зазначив, що є перелік і механізми втілення спільних завдань.

Він наголосив: «Ми залишатимемося назавжди з Україною щодо боротьби з незаконною агресією Росії проти України та докладання зусиль Росією із дестабілізації України. Ми боремося з цим».

В ході зустрічі Порошенко повідомив про зацікавленість України в отриманні канадського досвіду миротворчих операцій та запевнив, що миротворча місія ООН на Донбасі не буде здійснюватися за російським сценарієм.

«Ми дуже зацікавлені в досвіді миротворчої діяльності Канади. Я вірю, що миротворча операція ООН стане реальним проривом у мирному врегулюванні. У цьому питанні досвід та поради наших канадських друзів були б для нас дуже корисними», — заявив Петро Порошенко під час зустрічі з представниками ЗМІ за підсумками переговорів із Джастіном Трюдо.

За словами Президента, більше 400 українців беруть участь у миротворчих операціях. Через ситуацію на Сході Україна потребує залучення більшої кількості миротворців, яке має виконуватися в рамках стандартів ООН.

Петро Порошенко також нагадав, що на початку агресії Росії у 2014-2015 роках Україна отримувала уніформу для солдатів від Канади. Після того в Україні працювала група канадських інструкторів, які підготували 5 тисяч українських солдат і офіцерів, констатував він.

На запитання, чи підтримує Канада миротворчу місію ООН в Україні і чи в майбутньому буде брати в ній участь, Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо відповів: «Канада глибоко вірить в ідею миротворчих сил ООН і в їхні ідеали. Це завжди було дуже потужним інструментом для встановлення стабільності та деескалації конфліктів в усьому світі».

За його словами, минулого року Канада вирішила, що направить близько 600 військових до миротворчих операцій, зокрема і в Україну, та здійснюватиме грошові внески.

Петро Порошенко також наголосив на важливості зміцнення соціальних контактів між Україною та Канадою.

«Ми обговорили подальше зміцнення наших міжлюдських контактів. Зокрема, ми домовились відкрити Генеральне консульство України в Едмонтоні», — заявив він про результати переговорів.

За його словами, цей крок значно полегшить ділові контакти, а також контакти з українською громадою. Президент відзначив позитивний ефект від рішення України щодо надання безвізового режиму Канаді ще в 2005 році. Він висловив готовність співпраці з Канадою для забезпечення безвізового режиму громадянам України.

 «Я впевнений, що після того, як ми виконали 144 критерії ЄС, Україна також відповідає більшості критеріїв Канади. Отже ми з нетерпінням чекаємо початку всебічного діалогу з цього надзвичайно важливого питання», — підкреслив Петро Порошенко.

Сторони підтвердили міцні та тривалі зв’язки між Канадою та Україною та свою спільну відданість подальшому поглибленню двосторонніх відносин.

Зазначимо, що цьогоріч Україна відзначає 25-ту річницю встановлення дипломатичних взаємин із Канадою.