Про що Порошенко говорив з Держсекретарем США

Про що Порошенко говорив з Держсекретарем США

Президент Петро Порошенко обговорив з держсекретарем США Майком Помпео питання звільнення анексованого Криму, протистояння Росії та виконання Україною зобов’язань за програмою Міжнародного валютного фонду. Про це повідомляє прес-служба Петра Порошенка.

Як повідомив Порошенко у Facebook, він подякував Помпео за історичну декларацію про невизнання спроби анексії Криму Росією. Так, Помпео пообіцяв що Сполучені Штати не визнають анексію Криму, а санкції проти Росії будуть зростати, поки Кремль не змінить свою політику та не буде відновлена територіальна цілісність України, включно з окупованим півостровом.

«Підходи США щодо політики відносно Росії залишаються чіткими і недвозначними – допоки Кремль не змінить свою конфронтаційну політику, ціна агресії для Росії буде і надалі зростати. У ході розмови наголосили, що політика санкцій щодо Росії зберігатиметься, допоки не будуть відновлені суверенітет і територіальна цілісність України, включно з Кримом», – зазначив президент.

Крім того сторони обговорили питання координації дій задля просування ініціативи розміщення міжнародних миротворців ООН на всій території окупованого Донбасу, включно з поверненням контролю над неконтрольованою ділянкою кордону України з Росією.

«Важливу під час телефонної розмови приділили питанню звільнення українських заручників та політичних в’язнів, які утримуються в Росії та на окупованих територіях на Донбасі і в Криму. Маємо посилити тиск на Росію для якнайшвидшого звільнення всіх українських заручників, зокрема Олега Сенцова, який голодує уже 86 день», – підсумував Порошенко.

Крім того, глава української держави та державний секретар США підтвердили рішучу позицію Києва та Вашингтону щодо безпекових викликів внаслідок реалізації проекту «Північний потік – 2».

Також Помпео привітав президента України Петра Порошенка  з успішним  початком процесу запуску  Антикорупційного суду.