Прокуратура АРК: причетним до «виборів» у Криму українцям загрожує до 15 років позбавлення волі
investigator.org.ua

Прокуратура АРК: причетним до «виборів» у Криму українцям загрожує до 15 років позбавлення волі

За проведення незаконних виборів президента РФ у Криму громадянам України загрожує кримінальна відповідальність. Про це повідомляє main.in.ua з посиланням на Крим. Реалії.

Прокуратура Автономної Республіки Крим наголошує, що українцям за сприяння у порушенні територіальної цілісності України шляхом проведення виборів президента РФ на території АРК загрожує кримінальна відповідальність за ст. 111 (Державна зрада). Про це в інтерв’ю для «Крим.Реалії ТБ» висловився заступник прокурора АРК Олександр Удовиченко.

«Якщо це громадянин України, то в разі доведення його провини, йому може загрожувати покарання за державну зраду, яке передбачає навіть до 15-ти років позбавлення волі й відповідальність за незаконне проведення виборів, які Кримінальний кодекс кваліфікує теж як злочин», — повідомив Удовиченко.

Повна версія інтерв’ю у сюжеті «Крим.Реалії ТБ».

Однак, відповідальними перед законом за участь у виборах президента РФ є не лише українці. Громадянам Росії, які братимуть участь в організації та проведенні виборів у Криму, також загрожує переслідування за ст.109 (Про захоплення державної влади) та ст. 110 (Посягання на територіальну цілісність України) Кримінального кодексу України.

Таким чином, прокуратура може притягнути до відповідальності 10 тисяч членів виборчих комісій, що врегульовують питання російських виборів на території Автономної Республіки Крим. Датою виборів було обрано 18 березня 2018 року — річницю анексії Кримського півострова.

Нагадаємо, що 1 березня Верховна Рада звернулася до Ради безпеки, Генеральної Асамблеї ООН, ОБСЄ, НАТО та інших міжнародних організацій з проханням визнати російські вибори у Криму нелегітимними. У свою чергу, міжнародні організації визнали окупацію Криму Росією, визнали дії країни-агресора незаконними.

Як раніше повідомляв main.in.ua, проти Росїї було вжито санкції, які наразі продовжено до 31 липня 2018 року.