Рада підтримала президентський проект закону щодо закріплення в Конституції курсу на ЄС і НАТО
president.gov.ua

Рада підтримала президентський проект закону щодо закріплення в Конституції курсу на ЄС і НАТО

Верховна Рада України ухвалила рішення про включення до порядку денного 9-ї сесії парламенту та передачі на розгляд Конституційного суду проекту закону №9037 про внесення змін до Конституції стосовно стратегічного курсу України на набуття членства в ЄС та НАТО.

За відповідне рішення проголосував 321 народний депутат із 366, зареєстрованих у сесійній залі.

Після позитивного голосування спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що рішення ухвалено і проект закону буде внесений до порядку денного сесії ВРУ і переданий для висновку Конституційного суду.

Нагадаємо, Президент пропонує закріпити незворотність курсу України на європейську і євроатлантичну інтеграцію в преамбулі Основного закону, а також внести зміни стосовно можливості оренди Росією військових баз в окупованому Криму.

Зокрема, пропонується внести зміни до наступних статей Конституції України:

В статті 85 визначити, що до повноважень Верховної Ради належить «визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору».

Статтю 102 доповнити положенням, що «Президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору».

Стаття 116 доповнюється новим пунктом, за яким Кабінет Міністрів «забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору».

Крім того, подано зміни стосовно можливості оренди Росією військових баз в окупованому Криму. Президент України пропонує виключити положення, яке передбачає використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань на умовах оренди відповідно до міжнародних договорів.