Рада прийняла закон про основи кібербезпеки
flickr.com/photonquantique

Рада прийняла закон про основи кібербезпеки

Сьогодні, 5 жовтня, Верховна Рада України прийняла у другому читанні закон «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України». Його підтримали 257 народних депутатів. Текст прийнятого законопроекту №2126 оприлюднено на сайті парламенту.

Автори документу очікують, що прийняття нових законодавчих норм щодо кібербезпеки дозволить визначити правові та організаційні основи забезпечення захисту громадян, суспільства та держави у кіберпросторі.

Як йдеться у пояснювальній записці до проекту закону, його узгоджено з принципами, пріоритетами та напрямами Стратегії національної безпеки України. У тексті документу також врахували низку пропозицій експертів НАТО і ЄС, зокрема, структуровано положення щодо національної системи кібербезпеки.

Також зроблено акцент на суспільній складовій забезпечення кібербезпеки. «Йдеться про спільну роботу всіх, а не тільки держави, її правоохоронних органів та Воєнної організації», — зазначається у пояснювальній записці до документу.

В тексті закону доопрацьовано й уточнено зміст понять «кібербезпека» і «кіберзахист» та «критично важливі об’єкти інфраструктури», вводиться також нове для українського законодавства поняття національних електронних інформаційних ресурсів.

Зазначається також, що документ вводить в українську правову практику механізми використання європейських та світових методик і стандартів в частині розробки норм, які стосуються кіберзахисту критично важливих об’єктів інфраструктури.

Згідно з текстом закону, його дія не поширюється на дані, що складають державну таємницю, системи, що не підключені до інтернету, соціальні мережі та приватні веб-ресурси. З урахуванням думки громадських активістів було також внесено норму, згідно з якою закон про кібербезпеку не пов’язаний зі змістом інформації.

Нагадаємо, у серпні Петро Порошенко підписав указ про посилення заходів щодо кібербезпеки України.