Рада скасувала конкурсний відбір голів місцевих держадміністрацій
facebook.com/verkhovna.rada.ukraine

Рада скасувала конкурсний відбір голів місцевих держадміністрацій

Сьогодні, 9 листопада, Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби». Норми нового закону скасовують призначення голів місцевих державних адміністрацій за конкурсною процедурою. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Верховної Ради України. 

За відповідне рішення проголосували 234 народних депутата. У пояснювальній записці до документу йдеться про те, що він узгоджує низку українських законів про держслужбу зі статтями 106, 116 та 118 Конституції України.

Зокрема, відповідно до статті 118 Конституції, голів місцевих державних адміністрацій призначає та звільняє з посади Президент за поданням Кабміну. Як зазначають автори законопроекту, порядок призначення та звільнення голів місцевих державних адміністрацій визначений нормами Конституції, які не можуть коригуватись нормами звичайних законів. У зв’язку з цим пропонується внести зміни до закону «Про державну службу», а саме припинити поширення його дії на призначення голів місцевих державних адміністрацій та їх заступників.

Фактично, це скасовує попередню практику конкурсного відбору претендентів на посади керівників місцевих державних адміністрацій, прописану в попередній редакції закону.

Як заявив на своїй сторінці у Facebook народний депутат від фракції БПП Мустафа Найєм, нова редакція закону повертає Президенту право одноосібно призначати голів місцевих адміністрацій та їх заступників, фактично скасовуючи реформу держслужби.

Ну, все, эта реформа поломалась, несите следующу: Верховная рада проголосовала за возвращение президенту права единоличн…

Опубликовано Mustafa Nayyem 9 ноября 2017 г.

Нагадаємо, у грудні 2015 року парламент прийняв закон «Про державну службу», яким було запроваджено конкурсний відбір на низку державних посад, зокрема, голів місцевих державних адміністрацій.