Рада змінила умови оподаткування доходів іноземних інвесторів

Верховна Рада внесла зміни до Податкового кодексу і тим самим звільнила від оподаткування доходи іноземних інвесторів, отримані від операцій з облігаціями внутрішньої державної позики.

За прийняття законопроекту №7052 проголосували 236 депутатів, повідомляє РБК-Україна. Спершу документ за основу і в цілому підтримали лише 180 парламентаріїв, після чого спікер ВР Андрій Парубій запропонував проголосувати тільки за основу. Цю пропозицію підтримали 208, 209, а потім 218 депутатів. Після кількох невдалих спроб зі зверненням виступив голова Кабінету міністрів України Володимир Гройсман, закликавши депутатів підтримати законопроект в цілому.

Метою внесення змін до певних положень Кодексу є усунення різночитання про звільнення від сплати податку на прибуток іноземних інвесторів, отриманого від операцій із облігаціями місцевих позик, а також доходів, отриманих від операцій із позиками, гарантованим державою або відповідним місцевим органом.

Автори законопроекту переконані, що звільнення від сплати податку за вищевказаними операціями матиме позитивний вплив на інвестиції в економіку країни.