Раді пропонують направити обидва законопроекти про недоторканність до КС
Wikimedia Commons

Раді пропонують направити обидва законопроекти про недоторканність до КС

Комітет Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя рекомендує парламенту направити обидва проекти закону про скасування депутатської недороканності на експертизу до Конституційного суду. Про це повідомляє Громадське.

Нагадаємо, наразі до парламенту внесено два законопроекти щодо скасування депутатської недоторканності, один (№6773) зареєстрований групою зі 150 нардепів, інший (№7203) — Петром Порошенком. Скасування недоторканності народних обранців — одна з головних вимог учасників акції протесту, що наразі триває біля стін парламенту.

Головна відмінність між проектами закону полягає в тому, що проект, запропонований Президентом, передбачає скасування недоторканності з 2020 року, а документ, внесений депутатами на чолі з Юрієм Левченком з ВО «Свобода», передбачає, що ця норма набуде чинності як тільки закон вступить у дію, тобто після голосування в парламенті та підписання Порошенком.

Оскільки Комітет з питань правової політики рекомендував передати обидва проекти на експертизу до Конституційного суду, завтра, 19 жовтня, нардепи голосуватимуть тільки з приводу того, чи направляти кожен законопроект до КСУ. Фактично, це унеможливлює виконання домовленості зі спікером, про яку один із ініціаторів акції протесту Мустафа Найєм вчора писав на своїй сторінці у Facebook.

В разі отримання позитивного висновку Конституційного суду парламент зможе розглянути законопроекти у першому читанні.