Росія постачає терористам на Донбасі зброю із захоплених у Криму українських військових частин

Росія постачає терористам на Донбасі зброю із захоплених у Криму українських військових частин

Поліція встановила понад 60 фактів вилучення у бойовиків зброї, яка на момент анексії Криму перебувала у військових частинах ЗСУ у Севастополі, Феодосії та Сімферополі. Про це повідомляє прес-служба Національної поліції.

Як зазначають у поліції, зброя із 14 українських захоплених військових частин та одного військового вишу постачалася до незаконних збройних формувань на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

За цим фактом слідчі Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та почали розслідувати кримінальне провадження щодо Російської Федерації за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 438 (Порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.

Ця стаття передбачає кримінальну відповідальність за застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом, інші порушення законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також за віддання наказу про вчинення таких дій, поєднаним з умисним вбивством.

«Вказані факти свідчать, що саме Російська Федерація озброює сепаратистів на сході нашої країни, які щоденно убивають мирних громадян та українських військових», — наголосив глава Нацполіції Сергій Князєв.

Очільник Нацполіції повідомив про вилучення на території Донецької та Луганської областей 51 автомата, 15 пістолетів, двох гранатометів та одного карабіна, які до окупації належали ЗСУ в Криму.

У Департаменті наголосили, що, згідно з міжнародно-правовими документами, на державу, яка незаконно анексувала територію іншої країни, покладаються обов’язки пов’язані з підтриманням правопорядку на цій окупованій території.

Зазначається, що попри це Росія не забезпечила збереження вогнепальної стрілецької зброї та бойових припасів на територіях захоплених військових об’єктів України в Криму та Севастополі. При цьому до окупованих територій Донбасу почалося постачання зброї із захоплених частин Збройних сил України.