​​ Росія ввела санкції проти 322 українських громадян і 68 компаній

​​ Росія ввела санкції проти 322 українських громадян і 68 компаній

​​ Росія ввела санкції проти 322 українських громадян і 68 компаній. У списку — міністри, нардепи, бізнесмени. У переліку – Аваков, Тимошенко, Ярош, син Порошенка, Турчинов, Омелян тощо. Їхні безготівкові грошові засоби, цінні папери та майно на території РФ – заблоковані.

«Вводяться спеціальні економічні заходи щодо фізичних і юридичних осіб України, що передбачають блокування (заморожування) безготівкових грошових коштів, бездокументарних цінних паперів і майна на території Росії і заборона на перерахування коштів (виведення капіталу) за межі Росії»

Зокрема, до санкційного списку потрапили Олексій Порошенко — старший син президента України, лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, глава СБУ Василь Грицак, головний військовий прокурор України Анатолій Матіос, глава генштабу Віктор Муженко, міністр оборони Степан Полторак.

Також у списку міністр інфраструктури Володимир Омелян, міністр охорони здоров’я Уляна Супрун, спікер Верховної ради Андрій Парубій, голова ДБР Роман Труба, екс-прем’єр-міністр Арсеній Яценюк , секретар РНБО Олександр Турчинов, уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, мільярдери Костянтин Григоришин, Віктор Пінчук та  інші.

При цьому в Росії заявили, що санкції не є остаточними.

Щодо юридичних і фізичних осіб, які потрапили в список, і підконтрольних їм організацій застосовується блокування безготівкових грошових коштів, цінних паперів і майна на території РФ та заборони на виведення капіталу за межі Росії.

При цьому Мінфін РФ отримав право надавати тимчасові дозволи на проведення певних операцій щодо юросіб, до яких застосовуються спеціальні економічні заходи.