Росія заблокувала українські порти в Азовському морі — "стоять" 35 суден

Росія заблокувала українські порти в Азовському морі — «стоять» 35 суден

Станом на 29 листопада українські порти Азовського моря Маріуполь і Бердянськ фактично заблоковані Росією для заходу і виходу суден. Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

«Загалом заблокованими стоять 35 суден. Рух здійснюється лише в напрямку російських портів на Азові. Себто, Росія заблокувала українські порти на Азовському морі», — повідомив Володимир Омелян.

В очікуванні на вхід в Азовське море знаходяться 18 суден: 4 прямують до порту Бердянськ, 14 – до порту Маріуполь.

На вихід з Азовського до Чорного морів також стоїть черга із 17 кораблів: з порту Бердянська не можуть вийти 3 судна, з порту Маріуполя – 6, і ще 8 суден стоять біля причалів в портах.

«Мета очевидна — блокування роботи українських портів в акваторії Азовського моря та поступове витіснення України з наших законних територій, що закріплені нормами міжнародного права», — зазначив міністр.

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні російські кораблі у Керченській протоці обстріляли та захопили українські малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також рейдовий буксир «Яни Капу» під час планового переходу морської групи з Одеси в порт Маріуполя. Захоплено також 24 українських моряків.

В зв’язку з цим в 10 областях України ввели воєнний стан.