СБУ викрила пропагандистів, які за вказівками спецслужб РФ готувалися до втручання у вибори. Відео
СБУ

СБУ викрила пропагандистів, які за вказівками спецслужб РФ готувалися до втручання у вибори. Відео

Співробітники СБУ у серпні викрили та заблокували діяльність мережі Інтернет-агітаторів, яких російські спецслужби готували до втручання у хід проведення майбутніх виборів Президента України. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

За даними СБУ, російські спецслужби залучили до «співпраці» жителів міст Дніпро, Кривий Ріг та Нікополь, які є адміністраторами груп у соціальних мережах. Агітаторам поставили завдання підготувати «плацдарм» для проведення заходів впливу на вибори президента через маніпулювання громадською думкою Інтернет-користувачів.

«Серед завдань, що ставились представниками країни-агресора, був пошук блогерів та активних дописувачів груп соціальних мереж, які за грошову винагороду мали публікувати надіслані з Росії політичні новини», — повідомляють в СБУ.

Крім того, адміністратори мали залучити «підставних» осіб для реєстрації Інтернет-сайтів в українському сегменті доменних імен. Так, мешканець Дніпра мав замовити послуги із просування Інтернет-ресурсів та контенту у ІТ-компаніях у південно-східних регіонах з метою приховати причетність РФ до поширення «фейкових» новин та популяризації окремих проросійських учасників виборчого процесу.

У відомстві вважають, що російські куратори планували загострення суспільно-політичної обстановки напередодні та під час проведення виборів аж до насильницької зміни конституційного ладу України та порушення її територіальної цілісності.

«Для цього виконавці повинні були «перекручувати» новини для дискредитації органів державної влади і місцевого самоврядування та створити  у соціальних мережах групи нібито патріотичного направлення», — повідомляють у відомстві.