Що відомо про затримання Саакашвілі
unian.net

Що відомо про затримання Саакашвілі

Міхеіла Саакашвілі затримали сьогодні в ресторані «Сулугуні». Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив його соратник Давид Сакварелідзе.

На сторінці Саакашвілі опубліковано відео, де видно момент затримання. Щоправда, саме затримання політик називає «викраденням».

Активісти «Руху нових сил» повідомляли, що отримали інформацію, за якою Саакашвілі депортують з країни. Соратники екс-глави Одеської ОДА закликали блокувати аеропорти.

На даний час відомо, що Міхеіла Саакашвілі депортували до Польщі. Зараз він знаходиться у Варшаві. Це підтвердив і сам політик, коли вийшов на зв’язок із журналістами в телефонному режимі.

Як зазначає Радіо свобода, з посиланням на польську прикордонну службу:

«Прикордонна служба інформує, що 12 лютого пан Міхеїл Саакашвілі прийнятий на території Польщі. Підставою для ухвалення рішення була заява про реадмісію, подана Державною міграційною службою України до головнокомандувача Прикордонної служби. Беручи до уваги той факт, що Саакашвілі є чоловіком громадянина держави-члена Європейського союзу, запит української сторони був розглянутий позитивно».

У СБУ та ГПУ спростували причетність своїх співробітників до затримання політика. Як повідомляє 112.ua, посилаючись на власне джерело в Міністерстві внутрішніх справ України, Саакашвілі затримав спецпідрозділ Держприкордонслужби «Дозор».

Речник Держприкордонслужби Олег Слободян на своїй сторінці у Facebook написав про повернення політика до країни попереднього перебування.

«Військовослужбовці Держприкордонслужби спільно з представниками Міграційної служби та Національної поліції довели до Міхеіла Саакашвілі рішення компетентного органу про його повернення до країни попереднього перебування — Польщу».

Крім того, в повідомленні йдеться про те, що прикордонники вимушені були застосувати силову підтримку через напад прихильників Саакашвілі.

«Однак під час виконання процедури на представників правоохоронних органів накинулися невідомі із оточення Михаїла Саакашвілі. Прикордонники змушені були захищатися та застосували силову підтримку», — зазначив Слободян.

Депортація Саакашвілі пов’язана з незаконним перетином кордону України. Про це також Слободян вказав на своїй сторінці.