Сьогодні 100-й день голодування Сенцова
Twitter
REUTERS/ архівне фото

Сьогодні 100-й день голодування Сенцова

14 травня 2018 року Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдина умова припинення – звільнення всіх українських політв’язнів. Станом на сьогодні Сенцов пережив третю кризу голодування.

14 серпня Олег Сенцов розповів російській правозахисниці Зої Свєтовій, яка їздила до нього в колонію, що його стан «передкритичний».  Сестра Сенцова Наталія Каплан повідомила, що в листі Сенцов написав, що втрачає надію і не вірить у звільнення.

Сенцов під час голодування

Посольство США в Україні висловило стурбованість станом здоров’я українського політв’язня Олега Сенцова, яке погіршується.

Таку заяву в дипломатичній установі зробили з нагоди 100 днів з початку голодування Сенцова.

«Ми, усі як один, виступаємо за нього і всіх українських політичних бранців, незаконно ув’язнених в Росії, і закликаємо Росію негайно звільнити їх», – заявляють в посольстві.

Також звільнити Сенцова закликали в Міністерстві закордонних справ Великої Британії – таку заяву опублікував член британського уряду Алан Дункан.

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявичус написав: «100 днів відтоді, як Олег Сенцов голодує на знак протесту в російській тюрмі. Олег перебуває на межі життя і смерті. Ми закликаємо Росію ще раз негайно звільнити незаконно затриману, невинну людину і решту політичних в’язнів з України».

Чеські кінематографісти оголосили 21 серпня днем початку «ланцюгового» голодування на підтримку українського режисера Олега Сенцова, незаконно засудженого в Росії. Агентству ЧТК про це повідомив один із ініціаторів акції, документаліст Віт Янечек з Асоціації режисерів, сценаристів і драматургів (ARAS), передає Радіо Свобода.

Крім того, Український ПЕН-центр і Центр громадянських свобод пікетували посольство Росії в Києві, вимагаючи в Кремля звільнити політв’язня.

Twitter Ольга Комарова

Раніше ми повідомляли, що Сенцов написав, «що кінець близький, і він це не про звільнення».