Стартував процес дострокових виборів: у ЦВК сумніви

Стартував процес дострокових виборів: у ЦВК сумніви

 

24 травня в Україні стартували дострокові вибори депутатів. За указом президента, парламентські вибори оголошено на 21 липня.

 

Партіям надається 58 днів, щоб встигнути висунути своїх кандидатів і сформувати оновлений склад ВРУ. Однак за повідомленням ЦВК, існують ризики виникнення окремих проблем, і навіть фактичного зриву виборів. Заяву про загрози виборів оприлюднили 23 травня на офіційному сайті ЦВК. Питання пов’язані з фінансуванням і невідповідністю окремих норм закону про вибори згідно з реальною картиною. Зокрема, виборча комісія наголошує, що є загроза не встигнути надрукувати бюлетені для голосування, а також проплатити транспортні та агітаційні витрати. Не врегульовано питання подання декларацій кандидатами, голосування військовослужбовців, які беруть участь в ООС і ін.

 

Центральна виборча комісія закликає органи влади якомога швидше вирішити ці питання. Враховуючи відсутність підтримки Зеленського з боку Ради, не гарантія, що депутати проголосують за відповідні зміни, аналогічна ситуація склалася і в Кабінеті міністрів.