Суд ЄС назвав законним арешт активів Януковича
flickr.com/eeas

Суд ЄС назвав законним арешт активів Януковича

Суд Європейського союзу визнав законним замороження активів, що належать колишньому президенту України Віктору Януковичу та його сину Олександру. Про це повідомляє Укрінформ.

Зазначається, що рішення апеляційної палати Суду ЄС (також відомої як суд справедливості) було оприлюднено у Люксембурзі сьогодні, 19 жовтня.

«Суд справедливості підтвердив правомірність заморожування активів Віктора Януковича (колишнього президента України) та його сина Олександра у період з 6 березня 2015 року до 6 березня 2016-го», — зазначають в Суді ЄС.

Нагадаємо, цього разу розглядався позов родини Януковичів, яким вони оскаржували рішення Суду ЄС, прийняте минулої осені. 15 вересня 2016 року Європейський суд загальної юрисдикції затвердив рішення щодо двох санкційних хвиль, запроваджених Радою ЄС проти екс-президента та його сина. Віктор та Олександр Януковичі намагались оскаржили це рішення у Європейському суді, який розглядає апеляції щодо справ, розглянутих першою інстанцією Суду ЄС.

В ухваленому сьогодні рішенні суду, зокрема, зазначається: «Побоювання Віктора Федоровича Януковича та Олександра Вікторовича Януковича щодо упередженості української судової системи не можуть поставити під сумнів обгрунтованість звинувачень проти них щодо дуже конкретних випадків розкрадання державних коштів».

Суд також вважає, що позивачі не надали жодних доказів, які ставили б під сумнів обгрунтованість обвинувачень, висунутих щодо них в Україні.

Зауважимо, що рішення судове рішення, про яке йдеться, стосується лише хвилі санкцій, що діяла з березня 2015-го по березень 2016 років і зараз уже втратила чинність. Однак воно підвищує ймовірність того, що спроби родини Януковичів оскаржити інші санкцій проти них (зокрема, запроваджені у 2016-2017 роках), також будуть невдалими.