ЦВК не встигне підготуватися до виборів і змінити систему

ЦВК не встигне підготуватися до виборів і змінити систему

 

Голова ЦВК, Тетяна Сліпачук заявила, що за 2 місяці підготуватися до виборів комісія не встигне, а також за такий час неможливо змінити виборчу систему. Про це вона розповіла на брифінгу в четвер, 23 травня.

 

“За два місяці до дня голосування змінювати виборчу систему неможливо. Ми порушуємо виборчі права громадян, які певною мірою, відповідно до існуючого закону, готуються до участі у виборах, в тому числі для реалізації свого активного права бути обраним”.

 

Як зазначає Сліпачук, на даний момент існує ряд проблем, які є більш суттєвими для забезпечення передвиборної кампанії відповідно до законодавства.

 

“Неможливо зволікати з такими питаннями, і з коліна приймати такі рішення, тому що такі питання є важливими. Коли ми змінюємо виборче право, ми маємо думати не тільки про той порядок голосування. Наразі треба думати про виборчі права громадян, про гендерні принципи, про тимчасово переміщених осіб, про осіб з інвалідністю. Я, як представник ЦВК, опікуюсь усіма проблемами”, – додала Сліпачук.