У Києві проходить прес-конференція з приводу вироку Ільмі Умерову

У Києві проходить прес-конференція з приводу вироку Ільмі Умерову

Сьогодні, 27 вересня, в приміщенні інформаційного агентства Укрінформ проходить прес-конференція з приводу вироку, який суд в окупованому Криму виніс заступнику глави Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову. Заяву про це оприлюднено на офіційній Facebook-сторінці Міністерства інформаційної політики. 

Раніше адвокат заступника глави Меджлісу Микола Полозов повідомив у Facebook, що російський суд у Криму виніс Умерову звинувачувальний вирок і засудив його до двох років колонії-поселення та заборонив займатися громадською діяльністю протягом двох років. Його звинувачували у закликах до порушення територіальної цілісності Росії.

«Непропорційно жорстокий вирок обумовлено лише тим, що Ільмі Умеров — кримський татарин», — зазначив Полозов і додав, що, з урахуванням стану здоров’я його підзахисного, це «рівносильно смертному вироку». Він також висловив побоювання, що російська влада вивезе Умерова відбувати покарання на материк аби ускладнити доступ до нього рідним та адвокатам.

У прес-конференції, анонсованій Мінінформполітики, взяли участь голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров, Еміне Джапарова — перший заступник міністра інформполітики, адвокати Микола Полозов та Марк Фейгін, а також адвокат Євген Пронін, що представляє інтереси Умерова у міжнародних судах.

Як повідомляє УНІАН, під час прес-конференції відбулося пряме включення з Ільмі Умеровим по Skype. «Ми обов’язково подамо апеляцію. Звичайно, не розраховуємо на позитивне вирішення питання в цілому, але це етап, який необхідно пройти», — заявив він, додавши що згодом буде подано також звернення до Європейського суду з прав людини.

Заступник глави Меджлісу також наголосив, що чекає від України ухвалення рішення, що гарантувало б права кримських татар як корінного народу України в Криму.

У повідомленні з цього приводу на офіційній сторінці Петра Порошенка у Facebook вирок названо «ганебним», також зазначається, що РФ застосовує до Умерова методи радянської репресивної машини – від каральної психіатрії до колоній-поселень. Президент України закликав посилити тиск на російську окупаційну владу в Криму для припинення переслідування українських громадян.

Адвокат Ільмі Умерова Марк Фейгін повідомив у Twitter, що суд так і не видав захисту підсудного копію вироку.