У Криму українського активіста Балуха засудили до 3,7 років колонії-поселення

Так званий Роздольненський районний суд Криму засудив українця Володимира Балуха до трьох років і семи місяців колонії-поселення та штрафу у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (близько 4,6 тисяч грн). Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на видання «Радіо Свобода».

Таке рішення суд ухвалив на засіданні сьогодні, 16 січня.

Раніше прокурор попросив для обвинувачуваного 5 років і 1 місяць позбавлення волі з відбуванням у колонії-поселенні і оплату штрафу в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (приблизно 9,2 тисячі гривень).

Під час свого заключного слова на засіданні 15 січня Балух заявив, що справа проти нього «сфабрикована у зв’язку з його політичною позицією».

Нагадаємо, ФСБ затримало Володимира Балуха 8 грудня 2016 року після того, як він вивісив над своїм будинком в селі Серебрянка Роздольненського району Криму прапор України й «перейменував» свою вулицю на вулицю Героїв Небесної Сотні.

Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе Володимир Балух, 90 патронів і кілька тротилових шашок.

У серпні 2017 року суд виніс вирок українському активісту – три роки і сім місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Під час розгляду апеляційної скарги вирок Балух скасували, згодом справу відправили на повторний розгляд.

29 листопада підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму задовольнив апеляцію захисту Балуха і скасував рішення Роздольненського суду півострова про його арешт.

1 грудня Роздольненський районний суд змінив запобіжний захід українському активісту на домашній арешт протягом двох місяців.

Захист Балуха і правозахисники вважають, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію.