У Львові відбудеться круглий стіл щодо імплементації мовної статті
facebook.com/UAMON

У Львові відбудеться круглий стіл щодо імплементації мовної статті

Орієнтовно 26 жовтня у Львові має відбутися круглий стіл за участі представників польської меншини в Україні, Посольства Польщі та МОН України щодо імплементації ст. 7 Закону «Про освіту». Про це домовилися Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло, повідомляє Урядовий портал.

Гриневич запропонувала організувати круглий стіл за участі представників польської меншини в Україні, представників Посольства та МОН.

«Наша пропозиція така. Ми працюватимемо з усіма нашими національними меншинами та всіма посольствами так, що можливість обговорити імплементацію Закону отримають не тільки ті меншини та країни, що вдаються до гучних заяв, а кожна – залежно від умов, у яких перебуває меншина, та її освітніх потреб. Для нас тим більше важливо підтримати тих, хто виважено поставився до цієї статті, а також поставились з порозумінням до того факту, що українські діти, які належать до нацменшин, мають володіти державною мовою», – зазначила Лілія Гриневич.

Також міністр подякувала Польщі за толерантне ставлення до української статті. А після зазначила, що на круглому столі усі отримають відповіді на свої запитання та проговорять приблизний план дій.

Посол Польщі підтримав Лілію Гриневич:

«Дуже вдячний вам за дану пропозицію. Думаю, було б добре зорганізувати такий захід. Це буде приклад того, що між нами є та продовжується співпраця, що ми спільно вирішуємо проблеми на користь для кожної сторони», – відповів Ян Пєкло.

Сторони також обговорили двосторонню співпрацю між країнами у сфері вищої освіти. Україна планує створити систему відстеження працевлаштування випускників. Вона вже функціонує у Польщі.

Країни раніше домовилися про співпрацю у цьому проекті, і наразі МОН зацікавлене інтенсифікувати його. Також вже на фінальному етапі перебуває розробка нової Угоди про співробітництво в галузі вищої освіти між Міністерством освіти і науки України та Міністерством науки та вищої освіти Республіки Польща, яку заплановано підписати до кінця року.

Нагадуємо, що 6 жовтня міністр освіти України Лілія Гриневич у Страсбурзі провела зустріч із експертами Ради Європи, де пояснила основні положення Закону «Про освіту».