У Польщі пропонують висунути Сенцова на Нобелівську премію миру

У Польщі пропонують висунути Сенцова на Нобелівську премію миру

Міністр культури України повідомив, що у Польщі пропонують висунути кандидатуру українця, політв’язня Кремля Олега Сенцова у кандидати на Нобелівську премію миру. Про це він повідомив у Facebook.

За його словами, лауреат Нобелівської премії миру, екс-президент Польщі Лех Валенса відгукнувся на заклик Польської кіноакадемії виступити з заявою на захист Сенцова та номінувати його на Нобелівську премію миру.

«Це надзвичайна новина, яка має стати відомою в усьому світі і, впевнений, допоможе врятувати життя українському митцю!», — заявив Нищук.

Він подякував польським друзям за таке рішення і додав, що дружба між українським і польським народами — не слова, а багаторічна історія.

«Олег, як ніхто інший, достойний такої відзнаки», — написав міністр.

На сайті Польської кіноакадемії опубліковали відповідний лист Валенси.

«Сенцов підтримав євромайдан на захист України, як частини демократичної Європи. Він мирно протестував проти анексії свого рідного Криму, а потім був заарештований російськими спецслужбами. Його засудили до 20 років ув’язнення за підсумками несправедливого судового розгляду, незважаючи на те, що головний свідок звинувачення відкликав свідчення як дані під примусом», — зазначив Валенса.

Валенса також підкреслив, що понад 100 днів тому Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити політв’язнів.

«Я глибоко переконаний, що Сенцов втілює всі ідеали, які мотивували мене під час моєї мирної боротьби за майбутнє світу. Віра в демократію, в мирні методи, відмова від ненависті, робота на зміцнення солідарності між народами і кінцева жертва на благо інших — все це дуже похвальні якості, гідні найвищого визнання вільного світу», — сказав колишній очільник Польщі.