У Порошенка відреагували на звинувачення у спробі мінімізації податків
Wikimedia Commons

У Порошенка відреагували на звинувачення у спробі мінімізації податків

Представник президента у Верховній Раді, народний депутат від фракції БПП Ірина Луценко заперечила результати журналістського розслідування, в якому Петра Порошенка звинувачують у спробі мінімізації податків. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна. 

Луценко прокоментувала звинувачення на адресу Порошенка сьогодні, 6 листопада, під час засідання Погоджувальної ради парламенту. Нагадаємо, згідно з результатами журналістського розслідування Центру дослідження корупції та організованої злочинності OCCRP, метою перебудови структури президентської кондитерської корпорації Roshen, переданої в «сліпий траст», є спроба мінімізації податків.

«Компанії міжнародної холдингової структури під час передачі компанії Roshen у «сліпий траст» не мали банківських рахунків. Будь-які заяви про порушення валютного законодавства або перерахування будь-яких готівкових коштів з України під час створення цієї структури є необґрунтованими домислами», — заявила Ірина Луценко.

Вона підкреслила, що необхідною умовою здійснення операції з передачі Roshen у «сліпий траст» було створення міжнародної холдингової структури.

«Створення цієї міжнародної холдингової структури було обов’язковим, тому що інакше, згідно з Гаазькою конвенцією 1985 року, не можна було передати в довірче управління Ротшильду — такі міжнародні умови, така міжнародна конвенція», — наголосила представник президента у парламенті.

Луценко додала, що ця міжнародна холдингова структура була створена, щоб уникнути подвійного оподаткування, це дозволило сплатити всі податки саме в Україні, а не за кордоном.

Згідно з договором, який Петро Порошенко підписав у січні 2016 року, його 85-відсоткова частка акцій компанії була передана у незалежний «сліпий траст» компанії Rothschild Trust.

Вчора, 5 листопада, було опубліковано журналістське розслідування OCCRP, згідно з яким метою перебудови структури президентської кондитерської корпорації Roshen і створення офшорних компаній була мінімізація податків, а не передача компанії в «сліпий траст».