У Раді зірвали розгляд оновлення Центральної виборчої комісії

У Раді зірвали розгляд оновлення Центральної виборчої комісії

Верховна Рада не змогла почати процес звільнення/призначення членів Центральної виборчої комісії (ЦВК) через відсутність голосів у залі.

Верховна Рада не приступила до оновлення складу Центральної виборчої комісії, оскільки більшість народних депутатів відмовились від розгляду цього питання.

За словами Парубія, до нього ще вчора зверталися голови фракції Ради, що їх депутати сьогодні не голосуватимуть з питань ЦВК.

«Якщо ми під час голосувань та розгляду знімемо старий склад ЦВК, а новий не виберемо, це нас приведе до юридичного колапсу і всю українську державу. Тому я хочу поставити питання на рейтингове голосування. Якщо не буде голосів, це питання буде відкладено. Хоча я глибоко переконаний, що ми не можемо зі старим ЦВК входити в нові вибори», — зазначив Парубій.

Парубій поставив це питання на рейтингове голосування, щоб побачити, скільки нардепів готові голосувати за звільнення старих членів Центральної виборчої комісії, чий термін перебування на посадах сплив і за призначення нового складу. У підсумку за розгляд питання в сесійній залі проголосували лише 189 депутатів із 226 необхідних, більшість з яких – БПП, проти голосували лише «Опоблоківці».

У свою чергу депутати пояснили своє небажання голосувати тим, що нібито порушена процедура вибору кандидатур. Зокрема, в складі ЦВК повинні бути представники всіх фракцій парламенту. Крім того, вони вказали, що на 13 місць внесені 14 кандидатур, що також, за їхніми словами, порушує процедуру.

До слова, оновлення ЦВК вже вимагають у Європарламенті – це одна з умов для отримання Україною нової макрофінансової допомоги ЄС. Є і застереження: у новому складі ЦВК повинні бути представники всіх парламентських фракцій.