У Раду внесли законопроект про скасування кримінальної відповідальності за незаконне збагачення
iportal.rada.gov.ua/

У Раду внесли законопроект про скасування кримінальної відповідальності за незаконне збагачення

Депутати хочуть скасувати кримінальну відповідальність чиновників за незаконне збагачення. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на Центрі протидії корупції.

У Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроект про внесення зміни до статті 368-2 Кримінального кодексу України з метою приведення її положень у відповідність до вимог Конституції України.

Ініціаторами стали народні депутати Владислав Данілін та Олександр Кірш («Народний Фронт»), Геннадій Чекіта та Андрій Шинькович («БПП»).

Як зазначили у Центрі протидії корупції, депутати пропонують звільнити чиновників від відповідальності за набуття або передачу іншим особам статків, походження яких вони не можуть пояснити. Натомість, притягти потенційного корупціонера до відповідальності можна буде лише у випадку, якщо майно придбано незаконно.

“Зараз чиновника чекає покарання від двох до десяти років позбавлення волі за придбання, наприклад, автівки, вартість якої не відповідає офіційним доходам його сім′ї. У цьому і полягає злочин незаконного збагачення. Натомість, законопроект пропонує встановити відповідальність чиновника виключно за незаконне набуття майна — наприклад, без належної угоди або довіреностей від власників майна. Таким чином, придбання державними службовцями чиновниками автівок та квартир, що коштують у сотні разів більше їх офіційного заробітку, якщо це зроблено офіційно, скажімо в автосалоні — не передбачатиме кримінальної відповідальності, якщо законопроект буде ухвалено парламентом”, — пояснила керівниця юридичного відділу Центру протидії корупції Олена Щербан.

Також законопроект №7499 також легалізує приховування корупційного майна чиновників через оформлення його на третіх осіб.

За чинним законодавством чиновника чекає відповідальність навіть у разі, якщо він “запише” власну дорогу нерухомість на родичів, але залишатиметься її фактичним власником. Якщо депутати ухвалять законопроект №7499, популярна схема приховування дорогого майна чиновників буде легалізована, а конфіскувати таке майно стане неможливо.

Зазначимо, що запровадженя кримінальної відповідальністі за незаконне збагачення у 2015 році було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ