У Таллінні озвучили 6 ключових пріоритетів для створення цифрової спільноти Україна-ЄС
facebook.com/skubiv

У Таллінні озвучили 6 ключових пріоритетів для створення цифрової спільноти Україна-ЄС

Сьогодні, 5 жовтня, у Таллінні завершилася ІІ Міністерська зустріч з цифрової економіки країн ЄС та країн Східного партнерства за участю Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва, Віце-президента Єврокомісії та єврокомісара з Єдиного цифрового ринку Андруса Ансіпа, міністрів,  представників міжнародних та урядових організацій. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Степан Кубів під час свого виступу підкреслив пріоритетність цифровізації України як частини її інтеграції до Європейського Союзу.

“Цифрова економіка була і залишається пріоритетом для України. Це рушійна сила економічного зростання і підвищення конкурентоспроможності. Тому Україна зацікавлена у поглибленні і розширенні співпраці з ЄС у цифровій сфері та максимальному використанні можливостей Угоди про Асоціацію з Євросоюзом”, —  зазначив Степан Кубів.

Він додав, що розвиток широкосмугового доступу до Інтернету та технологій 4G і 5G, кібербезпека, розвиток інновацій та розбудова інноваційної екосистеми, електронна ідентифікація, електронне урядування та розвиток електронної торгівлі — це найбільш важливі напрямки співпраці в цифровій сфері для України.

“Ми працюємо над подоланням цифрового розриву. Для цього вдосконалюємо українське законодавства та проводимо його гармонізацію із законодавством ЄС. Також працюємо над розбудовою цифрової інфраструктури, уже наступного року очікуємо запуску мобільного зв’язку покоління 4G. Триває робота над створенням Цифрового порядку денного для України, розвиваємо цифрові послуги і продукти і одночасно працюємо над підвищенням цифрової грамотності у суспільстві”, — заявив Міністр економічного розвитку і торгівлі України.

Степан Кубів зазначив, що Україна зацікавлена в посиленні двостороннього цифрового діалогу з ЄС і розглядає його як логічне продовження Угоди про вільну торгівлю.

“Ми готові до діалогу з ЄС щодо можливих напрямків і  форматів співпраці у цифровій сфері. Зокрема, необхідно розглянути питання тарифів на міжнародний роумінг та нашої співпраці для їх поступового зниження. Також, нам потрібна експертна допомога та досвід ЄС для розробки плану розвитку широкосмугового доступу до Інтернету у зонах цифрової нерівності”, — наголосив Степан Кубів.

У результаті — сторони схвалили спільну Декларацію, у якій визначили 6 ключових напрямків спільної роботи у цифровій сфері та деталізували плани щодо реалізації пріоритетних дій до 2020 року.