Угорщина ініціює перегляд Угоди про асоціацію України та ЄС через закон про освіту

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто зазначив, що ініціює розгляд питання порушення Україною Угоди про асоціацію через закон про освіту на наступному засіданні Ради Асоціації Україна-ЄС. Повідомляє УНІАН,

Про це Сійярто заявив сьогодні, 16 жовтня, перед початком засідання Ради ЄС з питань закордонних справ у Люксембурзі.

«Відтоді, як український парламент ухвалив закон про освіту, … у сусідніх з ЄС країнами є брутальне порушення прав людини. Вони відібрали право у всіх меншин використовувати їхню рідну мову під час отримання освіти у віці від 10 років. Це – брутальне порушення прав людини, брутальне порушення прав меншин, і це брутальне порушення Угоди про асоціацію. Тому на наступній сесії Ради асоціації з Україною ми повинні поставити це питання на порядок денний, щоб вирішити ситуацію, оскільки це дуже надзвичайно», – зауважив Сійярто.

Водночас Польща виступає проти перегляду угоди про асоціацію України з ЄС і  заохочуватиме Київ та Будапешт розв’язати освітню проблему шляхом діалогу. Про це йдеться у заяві МЗС Польщі у відповідь на інформаційний запит, повідомляє Укрінформ.

«Польща не бачить можливості перегляду Угоди про асоціацію чи Угоди про поглиблену зону вільної торгівлі з Україною. Польська сторона заохочуватиме партнерів з Угорщини та України до вирішення суперечливого питання закону про освіту шляхом діалогу, з урахуванням поваги до прав нацменшин та з урахуванням міжнародних та двосторонніх угод», — зазначають у заяві  польського відомства.

Наступне засідання Ради Асоціації Україна-ЄС заплановано на грудень 2017 року.