Угорщина може відкликати посла з України — точка зору

Якщо ситуація з мовною нормою закону про освіту в Україні не буде вирішена, можна очікувати демаршів з боку угорського уряду, зокрема відкликання посла. Думку про це висловив Дмитро Ткач, який був послом України в Угорщині у 1992-1998 і 2006-2010 роках, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Угорщина, оскільки це питання зачіпає не національні інтереси, звернулася до ООН, ОБСЄ, Ради Європи і доводитиме, що Україна порушила свої міжнародні зобов’язання, внутрішнє законодавство, і наполягатиме, щоб Україна від цього 7-го пункту (статті 7 «Закону про освіту» — ред.) відмовилася», — заявив Дмитро Ткач на прес-конференції в Києві сьогодні, 27 вересня. «Можна очікувати чого завгодно, наприклад, відкликання посла — будь-яких демаршів», — додав він.

За словами Ткача, міжнародний договір між Україною та Угорщиною від 1991 року, зокрема стаття 17 цього документа, передбачає зобов’язання забезпечити можливості для нацменшин навчатися мовою країни походження на всіх рівнях навчання.

Крім того, як повідомляє УНІАН, Ткач зазначив, що для Угорщини дотримання прав її національної меншини за кордоном є одним із головних питань національних інтересів країни. «Ми створили проблему для себе на пустому місці. І ця проблема вплине і на міжнародний авторитет України, і на внутрішньополітичну ситуацію на Закарпатті», — нагослосив він.

Екс-посол також нагадав, що згідно з українським законодавством міжнародні договори мають верховенство перед внутрішніми законами України.

Як повідомлялося раніше, оновлений закон про освіту, що викликав протести низки іноземних політиків, позавчора підписав Президент України Петро Порошенко. Сьогодні його було опубліковано в офіційній газеті парламенту «Голос України», згідно з діючим законодавством це означає, що завтра новий закон набирає чинності.