Угорщина створює посаду міністра розвитку Закарпатської області — в МЗС України вимагають пояснень
radiosvoboda.org

Угорщина створює посаду міністра розвитку Закарпатської області — в МЗС України вимагають пояснень

МЗС України висловило рішучий протест Угорщині у зв’язку з недружніми кроками Будапешта щодо України — уряд Угорщини вирішив створити посаду уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну.

В МЗС України був викликаний Тимчасовий повірений у справах Угорщини в Україні Ласло Пап. Угорському дипломату було висловлено рішучий протест у зв’язку з низкою недружніх кроків офіційного Будапешта стосовно України та наголошено на необхідності припинення дій, які негативно впливають на двосторонні відносини.

Зокрема, мова йде про створення посади уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області. МЗС України вимагає пояснень, оскільки до цієї сфери  віднесено частину суверенної території України.

Крім того, наголошено на неприйнятності останніх заяв Прем’єр-міністра Угорщини В. Орбана щодо євроінтеграційних та євроатлантичних прагнень України, які суттєво дисонують з політикою Європейського Союзу та, у значній мірі, відображають підходи країни-агресора.

Мова йде про промову Орбана, під час якої він назвав Україну «буферною зоною» Росії, а також висловив думку, що в України немає шансів в ЄС та НАТО.

«Українці хочуть вирватися з російської зони впливу, хочуть наблизитися до НАТО та ЄС і, можливо, навіть приєднатися до них – та будувати сучасну Україну. Але я не передбачаю їх членства в НАТО, і перспективи членства в ЄС – практично нульові», – заявив угорський прем’єр.

Нагадаємо, Угорщина продовжує наступ на Україну в НАТО та ЄС. Конфлік між країнами виник через новий український закон про освіту, який мав допомогти позбутися радянської освітньої системи та покращити статус української мови.