Угорщина відмовилась обговорювати з українськими делегатами закон "Про освіту"
facebook.com/iryna.gerashchenko

Угорщина відмовилась обговорювати з українськими делегатами закон «Про освіту»

Угорська делегація парламентаріїв відмовилася обговорювати з українськими колегами положення закону України «Про освіту», заявила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Минулого тижня депутати Верховної Ради, досить велика наша делегація була в Будапешті на форумі, організованому Радою Європи щодо Стамбульської конвенції. Пропонували наші колеги зустрітися з депутатами парламенту Угорщини, щоб обговорити питання закону, підписаного президентом. На жаль, наші колеги відмовилися від такої зустрічі», — розповіла Геращенко на засіданні погоджувальної ради керівників фракцій, комітетів і груп у понеділок.

Як зазначалось раніше, 28 вересня закон «Про освіту» вступив у силу.

Згідно з положеннями закону мовою освітнього процесу в освітніх закладах є державна мова. Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд із українською в комунальних закладах дошкільної та загальної середньої освіти.

Нагадаємо, що  міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Український закон про освіту явно порушує конвенцію ООН і міжнародні норми.

Міністерство закордонних справ Угорщини 26 вересня повідомило, що перешкоджатиме подальшому зближенню України та ЄС.

Зазначалось, що міністр освіти і науки України Лілія Гриневич планує провести зустріч з главою Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтаном Балогом для обговорення закону «Про освіту» в жовтні.