Угорська сторона назвала три умови розблокування Угорщиною комісії Україна-НАТО
Reuters

Угорська сторона назвала три умови розблокування Угорщиною комісії Україна-НАТО

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто назвав конкретні вимоги Будапешту, виконання яких зробить можливим зняття вето з проведення комісії Україна-НАТО. Відповідну заяву міністр зробив в інтерв’ю для «Європейської правди».

За словами очільника угорської дипломатії, одну умову українська сторона вже виконала. Крім того, міністр зазначив, що про ці вимоги знає як українська сторона, так і союзники Угорщини по НАТО.

«Перша умова – перехідний період щодо мови освіти повинен бути продовжений до 2023 року, і за цей час ви маєте домовитися з меншиною про те, які саме зміни будуть впроваджені.

Друга  умова, яка також повністю відповідає пропозиціям Венеціанської комісії –  норма про мову навчання не повинна поширюватися на приватні школи.

І була ще одна третя умова, яка вже виконана: Україна мала розпочати консультації з представниками угорської меншини. Вони розпочалися», — сказав Сійярто, відповідаючи на питання журналістів.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що конфлікт між країнами виник через новий закон про освіту, який мав допомогти позбутися радянської освітньої системи та покращити статус української мови. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявляв, що через мовні положення українського закону про освіту Угорщина блокуватиме всі кроки зі зближення України та ЄС, а також Комісію Україна-НАТО.