Україна активізує співпрацю з Іраном у галузі сільського господарства
minagro.gov.ua

Україна активізує співпрацю з Іраном у галузі сільського господарства

У Мінагрополітики відбулася зустріч першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка з делегацією Ісламської Республіки Іран, яку очолив Президент Палати торгівлі, шахт і промисловості Ірану Голамхосейн Шафеї. Під час зустрічі обговорили питання активізації двосторонньої співпраці між країнами у галузі сільського господарства. Про це повідомляє Урядовий портал.

Від української сторони на зустріч прибули представники кількох департаментів Мінагрополітики, зокрема, землеробства та технічної політики в АПК, тваринництва, міжнародного співробітництва, а також представники Держгеокадастру. Присутнім був Посол Ісламської Республіки Іран в Україні Мохаммад Бехешті Монфаред.

«У наших країн є великий потенціал для подальшого розвитку взаємних відносин у галузі сільського господарства. Ісламська Республіка Іран є одним з основних торговельних партнерів України за об’ємами експорту сільгосппродукції, зокрема, Іран займає 8-е місце серед країн, в які ми експортуємо аграрну продукцію. Я впевнений, що ця позиція стане ще вищою, оскільки сільськогосподарська галузь – одна із основних галузей економіки України», — заявив Максим Мартинюк.

За словами першого заступника Міністра, Україна зацікавлена у збільшенні обсягів продукції, що постачається до Ірану, а також у розширенні її номенклатури. Йдеться про зернові культури, продукцію борошномельно-круп’яної промисловості, насіння олійних культур, олію, яйця, птицю, мед, кондитерські вироби, вершкове масло, маргарин та цукор. На зустрічі обговорили можливість започаткування виробничої кооперації та реалізації нових українсько-іранських проектів у м’ясо-молочній галузі, будівництві промислових боєнь та спільних підприємств з вирощування зернобобових культур.

В рамках розвитку взаємовідносин України та Ірану сторони працюють над проектами Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством сільськогосподарського джихаду Ісламської Республіки Іран у галузі сільського господарства, Меморандуму між компетентними органами країн про співпрацю в галузі карантину та захисту рослин, Меморандуму між компетентними органами країн про співрпрацю в галузі здоров’я тварин та ветеринарної медицини.

Максим Мартинюк висловив сподівання, що ці документи буде підписано під час чергового засідання Робочої групи з питань сільського господарства або в рамках інших заходів, які будуть визначені сторонами.